» » گام بلند فدراسیون ورزش های همگانی برای سلامت کودکان و نوزادان

گام بلند فدراسیون ورزش های همگانی برای سلامت کودکان و نوزادان

در تاریخ : 09.11.96
توسط : einjs
نظرات : 0
بازدیدها : 644
 
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی روز یکشنبه از راه اندازی تشکیلاتی در فدراسیون با هدف کمک به مادران برای توجه به رشد حرکتی کودکان تا 6 سالگی خبر داد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، «علی مجد آرا» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این تشکیلات «انجمن مادران» نامگذاری شده است و در راه اندازی آن وزارتخانه ورزش و جوانان کمک کرده است. البته وزارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تسهیلاتی در اختیار قرار خواهد داد.
وی افزود: رسالت اصلی این انجمن افزایش دانش مادران و کمک به رشد حرکتی فرزندان تا 6 سالگی است.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: این انجمن از دو هفته پیش در فدراسیون همگانی راه اندازی شده است و در تشکیلات آن چندین کمیته شامل کمیته قبل از بارداری، بعد از بارداری و حین بارداری فعال است.
مجدآرا افزود: آئین نامه های مرتبط با فعالیت این انجمن با حضور کارشناسان ورزشی در حال بررسی است و به زودی نهایی می شود.
وی گفت: برنامه ریزی شده است که تا 25 بهمن ماه فعالیت کمیته های در کشور عملیاتی شود.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی اظهار کرد: با توجه به اینکه مادر مربی هر خانواده است تلاش داریم تا به این اهداف تا سال 1404 دست یابیم.
مجدآرا اضافه کرد: کمیته نوزادان و سواد حرکتی نیز در این انجمن پیش بینی شده است و وظیفه این کمیته تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا روند آموزش مادران در حوزه رشد حرکتی نوزادان و کودکان ارتقا یابد.
وی افزود: برای عملیاتی کردن این برنامه مکاتباتی میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح، روند رشد حرکتی کودکان زیر شش سال در کشور بهبود یابد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی افزود: با توجه به اینکه اجرای این طرح رویکرد بهداشتی دارد و مسئولیت سلامت ورزش به عهده معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، فدراسیون ورزش همگانی با اعزام کارشناسان ورزشی مورد نیاز، در اجرای هر چه مطلوب تر این طرح به وزارت بهداشت کمک می کند.
مجدآرا گفت: برنامه ریزی شده است تا در بدو تولد نوزادان، «جدول سواد حرکتی» همانند آنچه در «جدول واکسیناسیون» به مادران داده می شود، ارائه شود و روند رشد حرکتی نوزادان در دوره شش ساله به صورت مستمر پایش شود و مادران نیز آموزش های لازم را در این زمینه در این مدت ببینند.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی متذکر شد: در گذشته مادران توجه لازم به روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان نمی کردند و کودکان تا سن مدرسه رها بودند، اما اکنون با راه اندازی این طرح، روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان از زمان تولد به صورت مستمر پایش می شود.

دسته بندی : خبرها
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
reload, if the code cannot be seen
گزارش تصویری